















Selectați pagina
Postat de Buruian Gabriela | mai 10, 2024 | Știri medicale, ȘtiriMed |


Actorul Florin Piersic se simte mai bine. Starea lui de sănătate este ușor îmbunătățită cu o evoluție lent favorabilă, potrivit reprezentanților Spitalului de Ortopedie „Foișor”.
Florin Piersic este cooperant și se alimentează și bea lichide singur, spun medicii.
„În urma evaluării din această dimineață, s-a constatat că starea de sănătate a domnului Florin Piersic este ușor îmbunătățită, cu o evoluție lent favorabilă. În prima zi postoperator, parametrii biologici legați de inflamație s-au ameliorat, pacientul este afebril, cooperant, se alimentează și bea lichide singur. Perioada critică postoperatorie este de 72h”, au declarat reprezentanții spitalului.
Vă reamintim, în cursul zilei de ieri Florin Piersic a fost supus unei intervenții chirurgicale la Spitalul de Ortopedie Foișor din Capitală.
Acestuia i s-a scos proteza de la picior și înlocuită cu una provizorie. Actorul Florin Piersic a ajuns în stare gravă la Spitalul Clinic de Ortopedie-Traumatologie și TBC Osteoarticular din București.